Alzheimer Hastası Bakım Hizmeti

Alzheimer Hastası Bakım Hizmeti

Alzheimer Hastası Bakım Hizmeti

Ne yazık ki birçok Alzheimer hastası evde yeteri kadar sağlıklı bakılamamakta ve dışarıdan profesyonel kişiler tarafından bakılma ihtiyacı duymaktadır. Yakınınızın en iyi şekilde bakılması için en iyi kararı almak sizin elinizde. Evde ya da profesyonel merkezlerde gerçekleşen uzun süreli bakım seçenekleri arasından en iyi kararı verebilmek için araştırma yapmanız gerekmektedir.

Alzheimer’ın ilk evrelerinde hastaların bakımı evde çok iyi bir şekilde karşılanmaktadır. Fakat hastalık ilerledikçe en sevgi dolu, uzlaşmacı aile bile yakınının bakımını evde karşılamada yeterli olmayabilir. Bu sebeple böyle bir duruma gelindiğinde uzman yardımı almak gerekmektedir.

Eğer Yakınınız Evde Kalacaksa

Evinizin yakınınız için en rahat ve huzurlu ortam olduğunu düşünüyorsanız ve evden ayrılmasını istemiyorsanız evde bakım hizmetleri arasından tercih yapabilirsiniz.

  • Geçici bakım: Her ne kadar yakınınızın evinizde yanınızda olmasını diliyor olsanız da bir süre mola vermekte yarar olabilir. Kendinizi bir süre dinlenmeye aldığınız dönemde geçici olarak bir merkezden yakınınıza bakması konusunda destek alabilirsiniz.
  • Evde bakım hizmetleri: Evde size yardımcı olması için anlaşacağınız yardımcılar ile yakınınız evinin konforunda bakım alabilir. Örneğin evde alınacak bir hemşirelik hizmeti ile yakınınız bir sağlık profesyoneli tarafından yıkanıp kişisel ihtiyaçları karşılanabilir, ilaçlar zamanında verilebilir ve en önemlisi tıbbi müdahaleler hemşire tarafından anında yapılabilir.